Tennis schedule

A list of tennis matches for Friday, May 31
Fandy.com Staff
May 30, 2013

Friday, May 31
State tournament at Columbus

Division I doubles (Norwalk's Trevor Bowers and Harry Love)

Division II singles (Perkins' Manickam Manickam)

Saturday, May 25
Division I district tournament, TBD

Division II district tournament, TBD

Thursday, May 23
Division II district tournament (at Bowling Green)

Wednesday, May 22
Division I district tournament (at Bowling Green), 9:30 a.m.

Saturday, May 18
Division I sectional tournament at Sandusky, 9 a.m.

Division II sectional tournament at Port Clinton, 9 a.m.

Thursday, May 16
Division I sectional tournament at Sandusky, 9 a.m.
Norwalk, Sandusky

Division II sectional tournament at Port Clinton, 9 a.m.
Bellevue, Clyde, Edison, Huron, Oak Harbor, Perkins, Port Clinton, St. Mary CC

Division II sectional tournament at Shelby, 9 a.m.
Willard

Wednesday, May 15
Oak Harbor at Sandusky, 4:30 p.m.

Tuesday, May 14
St. Mary CC at Sandusky, 4 p.m.

Huron at Edison, 4 p.m.

Perkins at Oak Harbor, 4 p.m.

Port Clinton at Clyde, 4 p.m.

Monday, May 13
Bellevue at Fremont Ross, 4:15 p.m.

Port Clinton at Huron, 4 p.m.

Oak Harbor at St. Mary CC, 4 p.m.

St. Joseph at Clyde, 6 p.m.

Saturday, May 11
Sandusky Bay Conference tournament, 10 a.m. at Baywinds

Friday, May 10
Sandusky Bay Conference tournament, 1:30 p.m. at Baywinds

Thursday, May 9
Sandusky at Bellevue, 4:15 p.m.

Port Clinton at Perkins, 4 p.m.

Clyde at Oak Harbor, 4 p.m.

Norwalk at Tiffin Columbian, 4:15 p.m.

Edison at St. Mary CC, 4 p.m.

Shelby at Willard, 4:30 p.m.

Wednesday, May 8
Oak Harbor at Huron, 4 p.m.

Perkins at Clyde, 4:15 p.m.

Fremont Ross at Sandusky, 4:15 p.m.

Tuesday, May 7
Bellevue at Fremont St. Joe 4:15 p.m.

Huron at Perkins, 4 p.m.

Edison at Oak Harbor, 4 p.m.

Sandusky at St. Joseph, 4:30 p.m.

Monday, May 6
Bellevue at Shelby 4:15 p.m.

Clyde at St. Mary CC, 4:30 p.m.

Willard at Norwalk, 4:15 p.m.

Tiffin Columbian at Sandusky, 4:15 p.m.

Saturday, May 4
Norwalk, Sandusky, Bellevue, Willard at Northern Ohio League tournament (Shelby), 9 a.m.

Perkins at Ashland Invite, 9 a.m.

Friday, May 3
Clyde at Sandusky, 4:30 p.m.

Thursday, May 2
Bellevue at Norwalk 4:15 p.m.

St. Mary CC at Huron, 4 p.m.

Perkins at Edison, 4 p.m.

Oak Harbor at Port Clinton, 4:15 p.m.

Sandusky at Shelby, 4:15 p.m.

Tiffin Columbian at Willard, 4:30 p.m.

Wednesday, May 1
Bellevue at Oak Harbor 4 p.m.

Clyde at Huron, 4 p.m.

Perkins at St. Mary C.C., 4 p.m.

Edison at Port Clinton, 4:30 p.m.

Tuesday, April 30
Edison at Huron, 4 p.m.

Oak Harbor at Perkins, 4 p.m.

Clyde at Port Clinton, 4 p.m.

Calvert at Willard, 4:30 p.m.

Thursday, April 25
Tiffin Columbian at Bellevue 4:15 p.m.

Huron at Port Clinton, 4 p.m.

St. Mary C.C at Oak Harbor, 4 p.m.

Edison at Clyde, 4 p.m.

Shelby at Norwalk, 4:15 p.m.

Sandusky at Willard, 4:15 p.m.

Wednesday, April 24
Perkins at Port Clinton, 4:30 p.m.

Norwalk at Perrysburg, 4:15 p.m.

Oak Harbor at Clyde, 4:15 p.m.

St. Joseph at Sandusky, 4:30 p.m.

St. Mary CC at Edison, 4 p.m.

Tuesday, April 23
Huron at Oak Harbor, 4 p.m.

Port Clinton at St. Mary C.C, 4:15 p.m.

Clyde at Perkins, 4 p.m.

Norwalk at Edison, 4 p.m.

Cloverleaf at Willard, 4:15 p.m.

Monday, April 22
Bellevue at Sandusky 4:15 p.m.

Tiffin Columbian at Norwalk, 4:15 p.m.

Willard at Shelby, 4:30 p.m.

Saturday, April 20
Oak Harbor, Perkins, Edison at Willard Invitational, 9 a.m.

Bellevue, Port Clinton, Norwalk at Ross Double Invitational, 9 a.m.

Friday, April 19
Oak Harbor at Sandusky, 4 p.m.

Lodi Cloverleaf at Norwalk, 4:15 p.m.

Thursday, April 18
Shelby at Bellevue, 4:30 p.m.

Perkins at Huron, 4 p.m.

Oak Harbor at Edison, 4 p.m.

St. Mary CC at Clyde, 4:30 p.m.

Sandusky at Tiffin Columbian, 4:15 p.m.

Norwalk at Willard, 4:15 p.m.

Wednesday, April 17
Clyde at Bellevue, 4:15 p.m.

Huron at St. Mary CC, 4 p.m.

Edison at Perkins, 4 p.m.

Port Clinton at Oak Harbor, 4:30 p.m.

Fremont Ross at Norwalk, 4:15 p.m.

Tuesday, April 16
Huron at Clyde, 4 p.m.

Sandusky at Norwalk, 4:15 p.m.

Port Clinton at Edison, 4 p.m.

St. Mary CC at Perkins, 4 p.m.

Willard at Upper Sandusky, 4:30 p.m.

Monday, April 15
Norwalk at Bellevue 4:15 p.m.

Vermilion at Perkins, 4:30 p.m.

Shelby at Sandusky 4:15 p.m.

St. Mary CC at Toledo St. Francis, 4 p.m.

Willard at Tiffin Columbian, 4:30 p.m.

Saturday, April 13
Clyde Invite (Clyde, Norwalk), 9 a.m.

Friday, April 12
Rossford at Bellevue 4:15 p.m.

Port Clinton at St. Joe, 4:30 p.m.

Sandusky at Huron, 4 p.m.

Thursday, April 11
Bellevue at Willard 4:15 p.m.

Clay at Oak Harbor, 4 p.m.

Clyde at Edison, 4:30 p.m.

Sandusky at Norwalk, 4:15 p.m.

Wednesday, April 10
St. Francis at Perkins, 4:30 p.m.

Perrysburg at Norwalk, 4:30 p.m.

St. Mary CC at Sandusky, 4:30 p.m.

Tuesday, April 9
Willard at Huron, 4 p.m.

Norwalk at Perkins, 4:30 p.m.

Sandusky at Edison, 4:30 p.m.

Monday, April 8
Bellevue at Tiffin Columbian, 4:15 p.m.

Huron at Vermilion, 4 p.m.

Port Clinton at Ross, 4:30 p.m.

Norwalk at Shelby, 4:15 p.m.

Willard at Sandusky, 4:15 p.m.

Friday, April 5
Bellevue at Upper Sandusky 4:15 p.m.

Ashland at Norwalk, 4:15 p.m.

Thursday, April 4
Bellevue at Edison 4 p.m.

Ashland at Perkins, 4:30 p.m.

Port Clinton at Norwalk, 4:15 p.m.

Oak Harbor at St. Joe, 4:30 p.m.

Madison at Willard, 4:30 p.m.

Wednesday, April 3
Huron at Bellevue, 4 p.m.

Fremont Ross at Clyde, 4:15 p.m.

Tuesday, April 2
Sandusky at Huron, 4:30 p.m.

Oak Harbor at Rossford, 4:30 p.m.

Willard at St. Peter, 4:30 p.m.

Monday, April 1
Norwalk at Huron, 4:30 p.m.

Port Clinton at Tiffin Columbian, 4:15 p.m.

Edison at Willard, 4:15 p.m.