2010 Volleyball Schedules

Schedules subject to change THURSDAY SEPTEMBER 2 Port Clinton at Edison, 4:30 p.m. Huron at Clyde, 7 p.m.
Fandy.com Staff
Sep 2, 2010

Schedules subject to change

THURSDAY SEPTEMBER 2

Port Clinton at Edison, 4:30 p.m.

Huron at Clyde, 7 p.m.

Willard at Norwalk, 6 p.m.

Sandusky at Marion Harding, 6 p.m.

SMCC at Perkins, 4:30 p.m.

Oak Harbor at Margaretta, 4:30 p.m.

Bellevue at Fostoria, 5 p.m.

Danbury at Bettsville, 6 p.m.

Vermilion at Bay, 6:30 p.m.

Western Reserve at St. Paul, 5:30 p.m.

SATURDAY SEPTEMBER 4

Nowalk Varsity Invite, 9 a.m.

Sandusky, Monroeville at Willard, 10 a.m.

Fremont St. Joe at SMCC, 10 a.m.

Wellington, Trinity at Vermilion, 10 a.m.

St. Paul at Syd Lehman Invitational, 9 a.m.

TUESDAY SEPTEMBER 7

Edison at Perkins, 4:30 p.m.

Huron at SMCC, 7 p.m.

Norwalk at Fostoria, 6 p.m.

Clyde at Margaretta, 4:30 p.m.

Bellevue at Shelby, 5 p.m.

Port Clinton at Oak Harbor, 5 p.m.

Old Fort at Danbury, 6 p.m.

Vermilion at Midview, 6:30 p.m.

St. Paul at Mapleton, 5:30 p.m.

Galion at Willard, 5 p.m.

THURSDAY SEPTEMBER 9

Oak Harbor at Edison, 5 p.m.

Perkins at Huron, 7 p.m.

Norwalk at Upper Sandusky, 5:30 p.m.

Sandusky at Fremont Ross, 6 p.m.

Margaretta at Port Clinton, 4:30 p.m.

Columbian at Bellevue, 5 p.m.

SMCC at Clyde, 4:30 p.m.

Danbury at Toledo Christian, 6 p.m.

Avon at Vermilion, 6:30 p.m.

South Central at St. Paul, 5:30 p.m.

Fostoria at Willard, 5 p.m.

SATURDAY SEPTEMBER 11

Bellevue, Western Reserve at Edison, 10 a.m.

Huron at Fairmont, 3 p.m.

Nowalk at Magnificat Invite, 9 a.m.

Perkins at Avon Invitational, 9 a.m.

Margaretta at Galion, 10 a.m.

Danbury, Lake at Oak Harbor, 10 a.m.

Clyde at Perrysburg, 10 a.m.

MONDAY SEPTEMBER 13

Sandusky at Perkins, 7 p.m.

SMCC at Fostoria St. Wendelin, 6 p.m.

Emmanuel Christian at Danbury, 6 p.m.

TUESDAY SEPTEMBER 14

Edison at Margaretta, 4:30 p.m.

Huron at Oak Harbor, 7 p.m.

Norwalk at Bellevue, 5 p.m.

Findlay at Sandusky, 6 p.m.

Clyde at Perkins, 4:30 p.m.

Port Clinton at SMCC, 4:30 p.m.

Vermilion at Rocky River, 6:30 p.m.

St. Paul at Plymouth, 5:30 p.m.

Shelby at Willard, 5 p.m.

THURSDAY SEPTEMBER 16

SMCC at Edison, 4:30 p.m.

Margaretta at Huron, 7 p.m.

Shelby at Norwalk, 6 p.m.

Perkins at Port Clinton, 4:30 p.m.

Galion at Bellevue, 5 p.m.

Oak Harbor at Clyde, 6 p.m.

Northwood at Danbury, 6 p.m.

Vermilion at North Ridgeville, 6:30 p.m.

Monroeville at St. Paul, 5:30 p.m.

Willard at Upper Sandusky, 5:30 p.m.

SATURDAY SEPTEMBER 18

Norwalk at Edison, 5 p.m.

Marion Local at Huron, 6 p.m.

Sandusky at Port Clinton, 12 p.m.

Margaretta at Buckeye Central, 10 a.m.

Clearview at Vermilion, 12 p.m.

Willard at Central Invitational, 10 a.m.

MONDAY SEPTEMBER 20

Danbury at Cardinal Strich, 6 p.m.

TUESDAY SEPTEMBER 21

Edison at Clyde, 4:30 p.m.

Huron at Port Clinton, 7 p.m.

Norwalk at Tiffin Columbian, 6 p.m.

Sandusky at Napoleon, 6 p.m.

Perkins at Margaretta, 4:30 p.m.

Bellevue at Willard, 5 p.m.

SMCC at Oak Harbor, 5 p.m.

Firelands at Vermilion, 6:30 p.m.

Crestview at St. Paul, 5:30 p.m.

Bellevue at Willard, 5 p.m.

THURSDAY SEPTEMBER 23

Huron at Edison, 4:30 p.m.

Galion at Norwalk, 6 p.m.

Perkins at Oak Harbor, 5 p.m.

SMCC at Margaretta, 4:30 p.m.

Bellevue at Upper Sandusky, 5:30 p.m.

Ottawa Hills at Danbury, 6 p.m.

Port Clinton at Clyde, TBA

Vermilion at Fairview, 6:30 p.m.

New London at St. Paul, 5:30 p.m.

Willard at Columbian, 5 p.m.

SATURDAY SEPTEMBER 25

Huron at Padua Franciscan, 6 p.m.

Edison, Bellevue at Springfield Golden Tournament, 10 a.m.

Norwalk at Madison, 11 a.m.

MBK Varsity Invitational at Sandusky, 9 a.m.

Maumee, Fremont Ross at Oak Harbor, 10 a.m.

SMCC at NWOCSA Invite, 9 a.m.

Danbury, Woodmore at Port Clinton, 10 a.m.

Vermilion, Hearts for Jesus at Admiral King, 10 a.m.

MONDAY SEPTEMBER 27

Lake Ridge Academy at SMCC, 5 p.m.

Toledo Christian at Danbury, 6 p.m.

TUESDAY SEPTEMBER 28

Edison at Port Clinton, 4:30 p.m.

Clyde at Huron, 7 p.m.

Norwalk at Willard, 6 p.m.

Fremont Ross at Sandusky, 6 p.m.

Perkins at SMCC, 4:30 p.m.

Margaretta at Oak Harbor, 4:30 p.m.

Fostoria at Bellevue, 5 p.m.

Toledo Rogers at Danbury, 6 p.m.

Bay at Vermilion, 6:30 p.m.

St. Paul at Western Reserve, 5:30 p.m.

THURSDAY SEPTEMBER 30

Perkins at Edison, 4:30 p.m.

SMCC at Huron, 7 p.m.

Fostoria at Norwalk, 6 p.m.

Margaretta at Clyde, 4:30 p.m.

Shelby at Bellevue, 5 p.m.

Oak Harbor at Port Clinton, 6 p.m.

Danbury at Emmanuel Christian, 6 p.m.

Midview at Vermilion, 6:30 p.m.

Mapleton at St. Paul, 5:30 p.m.

Willard at Galion, 5 p.m.

SATURDAY OCTOBER 2

Edison, St. Paul at Crestview Tournament, 9 a.m.

Lima Senior at Sandusky, 12 p.m.

SMCC at NWOCSA, 9 a.m.

Columbia at Vermilion, 12:30 p.m.

MONDAY OCTOBER 4

Danbury at Northwood, 6 p.m.

TUESDAY OCTOBER 5

Edison at Oak Harbor, 5 p.m.

Huron at Perkins, 7 p.m.

Upper Sandusky at Norwalk, 5:30 p.m.

Sandusky at Findlay, 7 p.m.

Port Clinton at Margaretta, 4:30 p.m.

Bellevue at Columbian, 5 p.m.

Clyde at SMCC, 4:30 p.m.

Vermilion at Avon, 6:30 p.m.

St. Paul at South Central, 5:30 p.m.

Willard at Fostoria, 5 p.m.

WEDNESDAY OCTOBER 6

Hearts for Jesus Christ at Sandusky, 6 p.m.

St. Paul at Findlay, 5:30 p.m.

THURSDAY OCTOBER 7

Margaretta at Edison, 4:30 p.m.

Oak Harbor at Huron, 7 p.m.

Bellevue at Norwalk, 6 p.m.

Perkins at Clyde, 4:30 p.m.

SMCC at Port Clinton, 4:30 p.m.

Cardinal Stritch at Danbury, 6 p.m.

Rocky River at Vermilion, 6:30 p.m.

Plymouth at St. Paul, 5:30 p.m.

Willard at Shelby, 5 p.m.

SATURDAY OCTOBER 9

Huron, Bellevue at Eagle Invite, 9 a.m.

Napoleon at Sandusky, 12 p.m.

Oak Harbor at Tol. Waite, 10 a.m.

MONDAY OCTOBER 11

Danbury at Ottawa Hills, 6 p.m.

Marion Harding at Sandusky, 6 p.m.

TUESDAY OCTOBER 12

Edison at SMCC, 4:30 p.m.

Huron at Margaretta, 7 p.m.

Norwalk at Shelby, 6 p.m.

Port Clinton at Perkins, 4:30 p.m.

Bellevue at Galion, 5 p.m.

Clyde at Oak Harbor, 5 p.m.

North Ridgeville at Vermilion, 6:30 p.m.

St. Paul at Monroeville, 5:30 p.m.

Upper Sandusky at Willard, 5:30 p.m.

THURSDAY OCTOBER 14

Clyde at Edison, 4:30 p.m.

Port Clinton at Huron, 7 p.m.

Tiffin Columbian at Norwalk, 6 p.m.

Sandusky at Cleveland Heights, 6 p.m.

Margaretta at Perkins, 4:30 p.m.

Willard at Bellevue, 5 p.m.

Oak Harbor at SMCC, 5 p.m.

Vermilion at Firelands, 6:30 p.m.

St. Paul at Crestview, 5:30 p.m.

SATURDAY OCTOBER 16

Edison at St. Paul, 12 p.m.

Huron at Bishop Hartley, 2 p.m.

Eastwood at Sandusky, 12 p.m.

Fremont Ross, St. Joe Central Catholic at Clyde, TBA

MONDAY OCTOBER 18

Sandusky at Bellevue, 7 p.m.